I just bought all this for $136.65 plus a $4 tip to the driver

I just bought all this for $136.65 plus a $4 tip to the driver.
Bidens economy

Attached: 89C1D7BC-D09D-4281-9EED-DCE33E5FDB29.jpg (828x1429, 326.91K)

Attached: 470468C9-B23E-42CE-8543-A7E9B9F3390F.jpg (828x1637, 332.91K)

Attached: 9731B1E7-A513-4675-8486-2E0DD807502F.jpg (828x1586, 375.68K)

those prices aren't even that crazy, maybe try budgetting better or getting paid more lol

Why did you only buy goyslop lmao?

Attached: B28E774F-D433-4767-B6E8-262B130124BF.jpg (828x1279, 241.2K)

>no rice
>no beans
>no lentils
smdh tbqh f-a-m

Cereal is a fucking scam. It's nothing but wheat/corn/sugar which are all extremely cheap, but cereal costs a fortune compared to what goes into it

>34 oz of frosted flakes
Gas yourself

That's a good cologne, it's my signature scent and women love it

>tipping
Nigger faggot

What do you buy?

Well it depends on how many days I am buying food for.

Typically I buy flour, yeast, butter, eggs, potatoes, onions, carrots, green peppers, and I will hunt for meat if I am getting meat.

With the flour and yeast you can make unlimited supplies of bread very easily, especially if you buy good organic flour this instantly gives you access to a ton of different foods. You can make almost any sauce you see on the shelves yourself, and doing so saves a fuckton of money. Making your own mayonnaise or ketchup or mustard is a massive savings and most of the ingredients are used for other things or keep well.

A whole chicken is another good thing to buy, break it down into sections and boil the bones into broth and make soup.

You can take a single egg, add sliced onion, green onion, and maybe a little ginger and garlic, drop the egg in and you have egg drop soup from the broth.

There's a lot of ways that you're just spending too much money and getting not many calories in return.

cereals are heavily fortified, its basically human chow that you could live on for life with just water
and sunlig

Take this noodle bowl for example. You could go and buy it at a restaurant for $15, or you could even buy the eggrolls premade for $5 and then it costs $10.

The better way is to simply wrap some damn eggrolls yourself using the wrappers and then fry them yourself.

Total cost of noodle bowl done yourself: $4

And really if you freeze some of these foods after you make them it is easy.

Attached: noodle bowl.jpg (1536x2056, 515.58K)

I recently began making my own pizzas using flour. Its cheaper but satisfying. I have to admit bros, making bread is therapeutic. Takes time. Cant be in a rush.

Making your own eggrolls is pretty good I must agree. It took me a second to learn proper wrap sealing, but I make them for my mom and she loves them.

Where do you live? It sure isn't California. Those are okay prices, actually. For nowadays.

Flour, yeast, butter, dry beans, root veggies, fruit, olive oil. I get eggs from the neighbor, wild game, and fresh fish. When the fall hits I'll help the neighbor harvest and have pork and chicken to supplement through the winter.
user you're going this all the hard way, Be Great man quit eating that goyslop.

Youre an uncutured swine and the very reason killing fields and gas chambers exist.

I'm starving but I'm drunk and don't want to get out of bed.
Also is there a safe way to bang a single mom without any repercussions?